home
profil firmyproduktyreferenciekontakt
 
Plastové oknáDverePodlahové systémyTieniaca technika

 

novinka: profily SALAMANDER, pozrite si prospekty + video z výroby:


proces výroby:

Plastové okná
Dlhoročné skúsenosti s výrobou plastových prvkov umožňujú v rámci technických možností vyhovieť akýmkoľvek požiadavkám zákazníka, Vyrábať klasické aj atypické trojuholníkové alebo oblúkové okná.

Materiály
PVC 5-KOMOROVÉ PROFILY dodáva firma DECEUNINCK PLASTICS INDUSTRIES - Belgicko. Profily Deceuninck vyhovujú najprísnejším požiadavkám v oblasti tepelnej a zvukovej izolácie a ochrany proti poveternostným vplyvom.

Dizajn
Okno Deceuninck je poňaté tak, aby ste ho ani nevnímali. Uprednostňuje elegantnú striedmosť. Rozvrhnutím a proporciami sa hodí do klasického aj súčasného prostredia. Jeho oblé krivky pôsobia teplo a príjemne na pohľad aj na dotyk. Či je okno otvorené alebo zatvorené, vždy predstavuje jednoliaty celok, ktorého štýl nie je ničím narušený.

Bezpečnosť

  • pri všetkých druhoch kovaní je možnosť upevniť uzávery do oceľovej výstuhy v PVC profile
  • možnosť použitia bezpečnostných rámových uzáverov
  • optimálny koncept krídla

Životnosť
Profily Deceuninck sa vyrábajú z kvalitného tvrdého modifikovaného PVC, ktoré je vlastným výrobkom firmy Deceuninck. Systém univerzálneho dorazového tesnenia je jedinečným a optimálnym geometrickým riešením prispôsobeným konceptu profilov. Tesnenie je vyrobené z vysokokvalitného materiálu a je osadené do profilov už pri výrobe, čo je predpokladom pre stabilnú kvalitu jeho uloženia. Geometrické poňatie profilu poskytuje vďaka sklonu drážky dokonalý a spoľahlivý odvod vody. Tento systém umožňuje vznik suchého pásma, ktoré chráni kovové časti celoobvodového kovania, a ktorý delí vnútornú časť rámu, krídla a stĺpčeka na suchú a odtokovú zónu. Odtoková zóna zabezpečuje dokonalý odvod vody. Suchá zóna je určená na fixáciu bezpečnostných rámových uzáverov.

Izolácia
Tepelno-izolačné vlastnosti PVC samé o sebe dobre izoluje, je to ideálny materiál na dosiahnutie tých najlepších tepelno-izolačných vlastností. Vďaka dômyselnej konštrukcii (šírka profilu 70mm) dosahuje lepší výsledok pri rovnakých rozmeroch okna a dvier ako je bežné. Koeficient prestupu tepla rámu a krídla s výstuhou je Uf=1,267 W.m-2.K-1. Vykurovanie domu vyžaduje veľké množstvo energie (60-70% celkovej spotreby energie), pretože straty spôsobené rôznymi konštrukčnými prvkami (30-40% oknami), vyžadujú neustály prívod tepla. Tepelná strata je priamoúmerná koeficientu prestupu tepla U materiálu, inak povedané, vysoký koeficient U (vyjadrený v W.m-2.K-1), predpokladá vysokú stratu energie, nízky koeficient U zase vyjadruje dobrú izoláciu.

Porovnanie koeficientov "U" pri rôznych materiáloch:
PVC - 70mm
1,1
PVC - 70mm + výstuha
1,27
Drevo
1,9
Hliník s prerušovaným tepelným mostom
2,8
Izolačné dvojsklo štandardné
3
Izolačné dvojsklo špeciálne
1,1-1,8

Koeficient U: prenos medzi vnútornou a vonkajšou stenou okna. Čím je koeficient U nižší, tým je izolácia účinnejšia.

Zvuková izolácia
Rovnako ako v prípade tepelnej izolácie, má PVC taktiež výnimočne dobrú zvukovú izoláciu. 70 mm profil však ponúka množstvo ďalších výhod. Medzi ne patrí aj možnosť využiť akustické sklá so silou až 41 mm, a tak vám dopriať kľudný spánok. Tvar a materiál tesnenia spoločne s maximálnou kontaktnou plochou na okennom ráme a krídle zabezpečujú jeho mimoriadnu odolnosť.

Vetranie
Ventilačná klapka je systém dodatočného automatického vetrania, ktorý sa montuje do rámu okna.

Princíp: Vzduch prúdi prerušeným tesnením do priestoru medzi rám a krídlo. Klapka upevnená na ráme pôsobí ako ventil, ktorý umožňuje výmenu vzduchu. Klapka je skonštruovaná tak, aby pracovala v rozsahu bežných rozdielov tlakov t.j. medzi 8 a 60 Pa. Najobvyklejší rozdiel tlakov medzi interiérom a exteriérom je od 10 do 15 Pa. Z tabuľky vyplýva, že jedna súprava klapiek je schopná vymeniť v priemere 5 - 5,5 m3 vzduchu za hodinu. Pri nápore vetra, t.j. pri rozdiele tlakov nad 20 Pa sa klapka sama priviera, aby nedošlo k prievanu. Aj pri extrémnych rozdieloch tlakov (t.j. okolo 100 Pa) nevzniká prievan a v interiéri je príjemne.

Rozdiel tlaku v Pa 10 15 20 30 40 50 60 100
Množstvo vymeneného vzduchu v m3 4,8 6,1 5,6 4,1 4,8 5,4 6,0 7,8

Montáž nemá výrazný vplyv na ďalšie parametre okna, výrazne nezhoršuje ani zvukotesnosť a vodotesnosť, čo je potvrdené testami v akreditovanej skúšobni. Okno osadené touto klapkou spĺňa požiadavky noriem!

Výhody:

  • automatický vetrací systém bez potreby manuálneho ovládania
  • nenarušuje vzhľad okna
  • regulovaná výmena vzduchu
  • zabraňuje vzniku plesní
  • spĺňa normy
  • jednoduchá montáž a demontáž