home
profil firmyproduktyreferenciekontakt
 
Plastové okná

 

TIENIACA TECHNIKA

_ Materiály
PVC 5-KOMOROVÉ PROFILY dodáva firma DECEUNINCK PLASTICS INDUSTRIES - Belgicko. Profily Deceuninck vyhovujú najprísnejším požiadavkám v oblasti tepelnej a zvukovej izolácie a ochrany proti poveternostným vplyvom.

_Dizajn
Okno Deceuninck je poňaté tak, aby ste ho ani nevnímali. Uprednostňuje elegantnú striedmosť. Rozvrhnutím a proporciami sa hodí do klasického aj súčasného prostredia. Jeho oblé krivky pôsobia teplo a príjemne na pohľad aj na dotyk. Či je okno otvorené alebo zatvorené, vždy predstavuje jednoliaty celok, ktorého štýl nie je ničím narušený.

_Bezpečnosť
- pri všetkých druhoch kovaní je možnosť upevniť uzávery do oceľovej výstuhy v PVC profile
- možnosť použitia bezpečnostných rámových uzáverov
- optimálny koncept krídla

_Životnosť
Profily Deceuninck sa vyrábajú z kvalitného tvrdého modifikovaného PVC, ktoré je vlastným výrobkom firmy Deceuninck. Systém univerzálneho dorazového tesnenia je jedinečným a optimálnym geometrickým riešením prispôsobeným konceptu profilov. Tesnenie je vyrobené z vysokokvalitného materiálu a je osadené do profilov už pri výrobe, čo je predpokladom pre stabilnú kvalitu jeho uloženia. Geometrické poňatie profilu poskytuje vďaka sklonu drážky dokonalý a spoľahlivý odvod vody. Tento systém umožňuje vznik suchého pásma, ktoré chráni kovové časti celoobvodového kovania, a ktorý delí vnútornú časť rámu, krídla a stĺpčeka na suchú a odtokovú zónu. Odtoková zóna zabezpečuje dokonalý odvod vody. Suchá zóna je určená na fixáciu bezpečnostných rámových uzáverov.

_Izolácia
Tepelno-izolačné vlastnosti PVC samé o sebe dobre izoluje, je to ideálny materiál na dosiahnutie tých najlepších tepelno-izolačných vlastností. Vďaka dômyselnej konštrukcii (šírka profilu 70mm) dosahuje lepší výsledok pri rovnakých rozmeroch okna a dvier ako je bežné. Koeficient prestupu tepla rámu a krídla s výstuhou je Uf=1,267 W.m-2.K-1. Vykurovanie domu vyžaduje veľké množstvo energie (60-70% celkovej spotreby energie), pretože straty spôsobené rôznymi konštrukčnými prvkami (30-40% oknami), vyžadujú neustály prívod tepla. Tepelná strata je priamoúmerná koeficientu prestupu tepla U materiálu, inak povedané, vysoký koeficient U (vyjadrený v W.m-2.K-1), predpokladá vysokú stratu energie, nízky koeficient U zase vyjadruje dobrú izoláciu.

Porovnanie koeficientov "U" pri rôznych materiáloch:
PVC - 70mm
1,1
PVC - 70mm + výstuha
1,27
Drevo
1,9
Hliník s prerušovaným tepelným mostom
2,8
Izolačné dvojsklo štandardné
3
Izolačné dvojsklo špeciálne
1,1-1,8

Koeficient U: prenos medzi vnútornou a vonkajšou stenou okna. Čím je koeficient U nižší, tým je izolácia účinnejšia.

_Zvuková izolácia
Rovnako ako v prípade tepelnej izolácie, má PVC taktiež výnimočne dobrú zvukovú izoláciu. 70 mm profil však ponúka množstvo ďalších výhod. Medzi ne patrí aj možnosť využiť akustické sklá so silou až 41 mm, a tak vám dopriať kľudný spánok. Tvar a materiál tesnenia spoločne s maximálnou kontaktnou plochou na okennom ráme a krídle zabezpečujú jeho mimoriadnu odolnosť.

 

Dvere
Podlahové systémy
Tieniaca technika